Beton architektoniczny jako materiał do wykańczania wnętrz

Beton architektoniczny nadaje wnętrom niepowtarzalny charakter. Z wykorzystaniem betonu architektonicznego można zaaranżować nowoczesny bunkier, ale można też stworzyć przytulne wnętrze. Wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać i jak chcemy go użyć.

Połączenie betonu architektonicznego z drewnem i cegłą

Jak można wykorzystać beton we wnętrzach? Często stosowanym rozwiązaniem są pojedyncze ściany betonowe z płyt. To rozwiązanie sprawia, że wnętrze zyskuje uporządkowany wygląd nie tracąc przy tym wewnętrznego ciepła. Dobre efekty daje również łączenie betonu z innymi materiałami wykończeniowymi jak na przykład drewnem, cegłą lub metalem. Beton można także stosować na podłogi i sufity. Jest możliwe tworzenie kolorowej mozaiki z różnych kształtów betonowych elementów ułożonych w dowolne wzory. Ciekawym elementem wystroju wnętrz mogą być płyty z tak zwanego fotobetonu. To rodzaj betonowej płytki z naniesionym trójwymiarowym wzorem. Sprawia wrażenie, że obraz wyfrezowano w betonie. Taki wzór w ciągu dnia, obraz może się zmieniać, wyostrzać, bądź całkowicie znikać. Zależy to od kąta padania światła na wzór.

Kolejnym uzupełnieniem wystroju wnętrza są betonowe doniczki, ramki na obrazki, świeczniki, a także inne drobne przedmioty dekoracyjne wykonane z betonu architektonicznego.

Nowoczesne wnętrze z wykorzystaniem betonu architektonicznego

Bardzo ciekawy efekt wizualny można uzyskać stosując meble wykonane w całości lub części z betonu. Dobrym przykładem mogą tutaj być różnego rodzaju stoliki z metalową konstrukcją, zakończone solidnym betonowym blatem. Do biura może to być na przykład betonowe biurko, które na pewno zrobi wrażenie na klientach.

Betonowe ściany z nadrukami w różnych kolorach mogą stać się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym w zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w ciepłych aranżacjach.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby betonowe elementy wprowadzić do kuchni, łazienki lub ubikacji. Beton architektoniczny okazał się tworzywem na tyle uniwersalnym, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać z niego zlew kuchenny, umywalkę lub klosz do lampy.

Urządzeniem faktycznie i wizualnie ocieplającym nasze wnętrza są kominki. Urządzenia te również można wykonać z betonu. Jednak bardzo ciekawym i zajmującym mało miejsca rozwiązaniem są biokominki wykonane z kombinacji betonu, szkła i metalu. Są to paleniska zasilane biopaliwem w postaci płynnej lub żelowej.

Beton architektoniczny we wnętrzach ma także inne zalety: wycisza wnętrze, nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, jest odporny na wilgoć. Można go z powodzeniem stosować we wszystkich pomieszczeniach, a także na zewnątrz. O zastosowaniach na zewnątrz budynków napiszę w innym wpisie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart